Poznaj oznaczniki wytwarzane z Bio-PVC!

Poznaj oznaczniki wytwarzane z Bio-PVC!

Teraz nasze oznaczniki są wykonywane z Bio-PVC. Oznacza to, że mają dokładnie takie same właściwości jak wcześniej, ale znacznie mniejszy wpływ na klimat.

PARTEX OZNACZA BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONĄ PRZYSZŁOŚĆ


Partex Marking Systems jest wiodącym na świecie producentem przemysłowych systemów znakowania do identyfikacji przewodów, kabli, rur i komponentów. Produkcja odbywa się w Gullspång w Szwecji, gdzie firma została założona 75 lat temu. Aktualnie posiada oddziały w 13 krajach.


**STRATEGICZNE DZIAŁANIA NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU **

W ostatnich latach firma Partex pilnie i strategicznie pracowała nad wyznaczeniem celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Prace te są w toku.

"Zaczęliśmy od oceny obecnej sytuacji, decydując, gdzie skupić nasze wysiłki i wyznaczyć cele, które będą miały największy wpływ. Znalezienie alternatywnego materiału stało się dla nas priorytetem. Chcielibyśmy aby nasze produkty były przyszłościowe, naszym punktem docelowym jest więc zredukowanie śladu węglowego" - wyjaśnia Peter Johansson, dyrektor generalny firmy produkcyjnej Partex w Gullspång.

"Nigdy nie będziemy w stanie wybrać materiałów, które z czasem ulegają degradacji lub z upływem czasu mają gorsze właściwości. Nasze oznaczenia muszą spełniać pewne wymogi i nadawać się do określonego celu. Właśnie ze względu na te właściwości trudno jest pokonać tworzywo sztuczne- PVC" - kontynuuje Peter.

W 2022 r. firma Partex przeprowadziła projekt we współpracy m.in. z Chalmers Industriteknik, aby zidentyfikować bardziej zrównoważone materiały do produkcji swoich systemów znakowania. Ważnym wymogiem dla każdego potencjalnego nowego surowca było to, że musiał on być zarówno bardziej przyjazny dla środowiska, jak i co najmniej tak dobry, jak materiał, który miałby zastąpić.


**TE SAME WŁAŚCIWOŚCI PRZY LEPSZYM ZRÓWNOWAŻENIU **

Projekt zakończył się sukcesem, a Partex rozpoczyna obecnie wprowadzanie na rynek swoich produktów opartych na materiałach przyjaznych środowisku. Johan Bengtsson, dyrektor ds. materiałów w Chalmers Industriteknik Chalmers Industriteknik, komentuje:

"Cieszymy się, że Partex wprowadza teraz produkty wykonane z bardziej ekologicznych surowców, które są wynikiem udanego wspólnego projektu we współpracy z Uniwersytetem Technologicznym Chalmers, RISE i nami w Chalmers Industriteknik. Pokazuje to, że Partex poważnie traktuje swoje wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju i nie czeka z wprowadzeniem tych produktów na rynek z powodów regulacyjnych lub komercyjnych".

"Nasz Bio-PVC jest wytwarzany z surowców odnawialnych, na przykład z oleju sosnowego z przemysłu leśnego", wyjaśnia Peter Johansson. „Surowiec odnawialny ma bardzo podobne właściwości jak jego kopalniani poprzednicy. Jest tak podobny, że byliśmy w stanie zachować nasze istniejące maszyny, co ponownie jest ogromnym plusem dla zrównoważonego rozwoju firmy” .

Kiedy zmiana zostanie w pełni wdrożona, wpływ produktów Partex na emisję CO2 zmniejszy się o 80%.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pozostanie na witrynie, oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Dowiedz się więcej
Zapisz się do newslettera!
Zgarnij prezent 🎁