3 typy oznaczników najczęściej używanych w przemyśle

3 typy oznaczników najczęściej używanych w przemyśle

Partex to przede wszystkim szeroka oferta produktowa, dostosowana do potrzeb nawet tych najbardziej wymagających użytkowników. Nasze produkty od lat cieszą się zaufaniem szerokiego grona odbiorców. Wszystko dzięki najwyższej jakości wykonania, która jest szczególnie ważna zwłaszcza w przemyśle. Nasze oznaczniki są niezwykle często stosowane w branży spożywczej, budowlanej, chemicznej czy transporcie. Wiesz, po które z naszych produktów sięgają ich przedstawiciele? Oto zaledwie trzy wybrane z ich długiej listy!​

Zaczynamy od pierwszego i można by uznać - najbardziej niepozornego - płaskich koszulek bezhalogenowych PZHF. To produkt, który w transporcie zajmuje miejsce szczególne! Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na materiał, z którego został wykonany. Koszulki PZHF jak sama nazwa mówi, nie zawierają halogenu, a co za tym idzie, przy bezpośrednim kontakcie z materiałami podtrzymującymi ogień, niemal nie emitują gazów szkodliwych dla zdrowia i życia człowieka. To dlatego często stosowane są w pociągach czy metrach, gdzie instalacje elektryczne są często narażone na duże wahania temperatur.

Kolejnym z produktów są opaski kablowe wykrywalne przez detektory metali. Dzięki swoim właściwościom na stałe “zadomowiły” się w branży spożywczej. Dlaczego? A to ze względu na dodatek opiłków metalu, które umożliwiają wykrycie nawet najmniejszego kawałeczka opaski, która zabezpieczając instalację pobliżu taśmy produkcyjnej, w przypadku ewentualnego zniszczenia mogłaby się dostać na nią, a potem bezpośrednio do któregoś z produktów. A jak wszyscy dobrze wiemy, wszędzie tam, gdzie produkowana jest żywność, należy zachować szczególne normy ostrożności!

Trzeci i ostatni z prezentowanych produktów, to absolutny faworyt branży chemicznej - PKS stalowe oznaczniki M1. Dlaczego? A to ze względu na wyjątkową wytrzymałość. Produkt wykonany z matowej stali nierdzewnej AISI 316 dedykowany jest warunkom ekstremalnym! Nie straszny jest mu kontakt z silnie oddziałującymi substancjami, takimi jak kwasy czy sole. Nie jest podatny na oddziaływanie wysokich temperatur czy promieniowania UV. Zawsze zachowuje nienaganną czytelność oznaczenia.

 

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pozostanie na witrynie, oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Dowiedz się więcej
Zapisz się do newslettera!
Zgarnij prezent 🎁