Oznaczniki na przewody i kable

Oznaczniki na przewody i kable

Jeśli dokonujesz identyfikacji i opisu instalacji przed podłączeniem, wybierz nasze oznaczniki zamknięte do przewodów i kabli. Wysokiej jakości oznaczniki na przewody elektryczne zapobiegają przypadkowemu wypięciu się elementu, co mogłoby uniemożliwić późniejszą identyfikację systemu. Oznaczanie przewodów to bardzo ważny aspekt elektryki, z którego nie należy rezygnować. Dostępne w naszej ofercie znaczniki do kabli zdecydowanie to ułatwią, a do tego z pewnością okażą się niezwykle przydatne szczególnie w momencie, gdy konieczna będzie naprawa instalacji. Sprawdź, jakie oznaczniki na przewody czekają w ofercie Partex Marking Systems już teraz.

Proste i intuicyjne opisy przewodów elektrycznych

Oznaczniki przewodów to sposób na uczynienie miejsca pracy bardziej przejrzystym. Zakładanie oznaczników na przewody elektryczne jest niezwykle proste: należy nawlec je na przewód przed jego podłączeniem lub przed założeniem końcówki. Do znakowania sprawdzą się nie tylko oznaczniki przewodów elektrycznych, ale też profile do zadruku. Opis na oznacznik przewodów nanosi się za pomocą urządzenia Partex. Wielkość profilu może być dopasowana do większości przekrojów przewodów. Często stosowanym rozwiązaniem w przypadku oznaczników na przewody i kable są także koszulki termokurczliwe do zadruku, które przylegają do powierzchni przewodu. Jeśli zależy Ci na możliwości późniejszej modyfikacji umieszczonego na oznacznikach przewodów i kabli elektrycznych opisu bez konieczności wymiany całego oznaczenia, zastosuj oznaczniki na przewody elektryczne ze specjalną kieszenią, w którą wsuwa się etykietę. To rozwiązanie jest bardzo często wybierane przez naszych klientów, ponieważ pozwala na swobodną zmianę oznaczenia w momencie, gdy zajdzie taka konieczność.

Jakie jeszcze oznaczenia przewodów czekają w naszej ofercie?

Jeśli preferujesz znakowanie instalacji bez wykorzystania drukarki, sięgnij po oznaczniki na kable jednoznakowe, które łączy się ze sobą i komponuje w odpowiednie opisy. Każdy oferowany przez nas oznacznik kablowy do przewodów wyróżnia się wysoką jakością wykonania.

W Partex Marking Systems udowadniamy, że oznaczenia kabli elektrycznych mogą być całkowicie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Dlaczego prawidłowe oznaczenia kabli są aż tak ważne?

Chociaż mogłoby się wydawać, że oznaczniki kablowe są stosunkowo niewielkim, a co za tym idzie — nie do końca potrzebnym elementem instalacji elektrycznej, w praktyce ich zastosowanie oraz obecność jest niezwykle cenna. Znaczniki kabli zdecydowanie ułatwiają pracę i pozwalają na zaoszczędzenie czasu. Wszystko dzięki temu, że ich obecność umożliwia bardzo łatwą identyfikację konkretnych kabli oraz przewodów. Oznaczenia kabli prądowych pozbawia konieczności konkretnego sprawdzania, gdzie dokładnie zaczyna i kończy się dany kabel. Oczywiście takie rozwiązanie wpływa pozytywnie nie tylko na zachowanie porządku, ale i znacząco zwiększa bezpieczeństwo. Oznaczenia przewodów elektrycznych mają największe znaczenie przede wszystkim wtedy, gdy dojdzie do nagłej, niespodziewanej awarii. W takich sytuacjach zazwyczaj liczy się czas i możliwie najszybsze naprawienie danej usterki. Oznaczenia przewodów okazują się wtedy niezwykle pomocne, ponieważ osoba naprawiająca awarię, będzie od razu wiedziała, z jakimi konkretnie kablami ma do czynienia.

Na co zwrócić uwagę wybierając konkretne oznaczniki na kable?

Zapoznając się z naszą ofertą Partex Marking Systems, bardzo szybko można zauważyć, że zadbaliśmy o dostępność wielu, różnych rozwiązań. W naszym sklepie znaleźć można przeróżne oznaczniki na kable, a cechą łączącą wszystkie z nich, jest oczywiście świetne wykonanie. W jaki sposób wybrać konkretne oznaczenia kabli, aby być maksymalnie zadowolonym z ich zakupu? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę potrzeby danego miejsca. Inne oznaczniki kabli będą odpowiednie np. do niewielkiej instalacji w niewielkim warsztacie, inne zaś sprawdzą się w ogromnym miejscu pracy. Na co jeszcze zwrócić uwagę, zabezpieczając przewody elektryczne? Oznaczenia, które proponujemy, są zakładane jeszcze przed konkretnym podpięciem kabli. Warto zauważyć, że ich wykonanie jest na bardzo dobrym poziomie, dzięki unikalnej budowie, wybrane oznaczniki mogą być wykorzystywane do dużego zakresu średnic.

Znakowanie przewodów elektrycznych z wykorzystaniem zamkniętych oznaczników na kable

Pokazaliśmy już, że korzystanie z zaproponowanych przez nas rozwiązań pozwala na bezproblemowe znakowanie przewodów elektrycznych. Szeroki wybór wielu wersji umożliwia z kolei swobodne dopasowanie do konkretnych przewodów. Dbając o komfort i wygodę zakupów naszych klientów, zadbaliśmy o to, aby odpowiednio posegregować dostępne w naszej ofercie rozwiązania. Klienci mogą zdecydować się na bardzo popularne profile do zadruku, koszulki termokurczliwe do zadruku, oznaczniki jednoznakowe, oznaczniki kieszeniowe, a także numerowane. Poszczególne z wariantów to modele standardowe, ale i stworzone w taki sposób, aby wyróżniały się słabym dymieniem, bezhalogenowością, a także rozszerzoną odpornością przeciwpożarową. Klienci, którzy potrzebują pomocy w trakcie zakupów, mogą skontaktować się z naszymi doradcami. Proponowane przez naszą firmę Partex Marking Systems oznaczniki do kabli elektrycznych i przewodów wyróżniają się świetną jakością wykonania, a ich wykorzystanie znacząco zwiększa bezpieczeństwo i pozwala na bardziej swobodną pracę.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pozostanie na witrynie, oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Dowiedz się więcej
Zapisz się do newslettera!
Zgarnij prezent 🎁