Pneumatyka

Dziedziną, w której czynnikiem roboczym jest sprężone powietrze jest pneumatyka. Technika ta stała się tak powszechna, że ma swoje praktyczne zastosowanie w każdym zakładzie na miarę XXI wieku. W naszej ofercie znajdziesz liczne propozycje z zakresu znakowania przewodów oraz siłowników pneumatycznych. Produkujemy elastyczne oznaczniki, dostosowane do standardowych średnic rur ze sprężonym powietrzem i etykiety odporne na substancje chemiczne, idealne do siłowników. W ofercie naszych oznaczników odpornych na niekorzystne warunki dostępne są: samoprzylepne etykiety, koszulki termokurczliwe, okrągłe profile, oznaczniki jednoznakowe. Wszystkie oznaczniki dostosowane do pracy w najcięższych warunkach, co pozwoli na dobranie elementu identyfikującego, który spełni wszystkie oczekiwania i potrzeby.

Znakowanie przewodów pneumatycznych

Przewody pneumatyczne muszą posiadać szereg właściwości, a co za tym idzie samo znakowanie ma postawione wysokie wymagania. Proponujemy dwie metody oznakowania takich przewodów. Pierwsza to wykonanie oznaczenia podczas przygotowywania przewodów, przy użyciu nasuwanych bezhalogenowych oznaczników dostępnych w standardowych rozmiarach przewodów pneumatycznych lub za pomocą jednoznakowych oznaczników o profilu zamkniętym. Drugi sposób pozwala na opisanie przewodów już podłączonych przez zastosowanie elastycznych tabliczek zapinanych opaskami zaciskowymi. Każda z naszych propozycji cechuje się różnymi parametrami, pozwala to znależć rozwiązanie, które będzie zgodne z Twoimi wymaganiami i warunkami, w jakich komponenty pneumatyki mają na codzień pracować.


Znakowanie siłowników pneumatycznych

Siłowniki pneumatyczne są elementami przeróżnych aplikacji, bywają zatem narażone na wysokie temperatury, wilgoć oraz substancje agresywne. Ich opisy muszą być odporne np. na działanie środków myjących używanych w przemyśle spożywczym. Do trwałego oznaczenia proponujemy wzmocnione piankowe etykiety samoprzylepne, które to są wysoce odporne na zarysowania i pocieranie, smary, oleje czy alkohole. Etykiety poliestrowe znajdą swoje zastosowanie w opisywaniu całego otoczenia pracy. Przy takich naklejkach ewentualna awaria serwomotoru nie będzie już straszna, gdyż napis na nich zawarty będzie nadal przejrzysty i czytelny, a to pozwoli łatwo zidentyfikować i usunąć awarię.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pozostanie na witrynie, oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Dowiedz się więcej
Zapisz się do newslettera!
Zgarnij prezent 🎁