Instalacje teletechniczne i elektryczne

Jesteśmy ekspertami w zakresie identyfikacji systemów teletechnicznych. Nasze produkty stosowane min. w obiektach użyteczności publicznej, wykorzystywane są do identyfikacji kamer, przewodów i komponentów. Oznaczniki Partex wykorzystywane są min. do budowy systemów bezpieczeństwa, systemów przeciwpożarowych, systemów telekomunikacyjnych, automatyki budynkowej BMS i HMS czy niskonapięciowych instalacji elektrycznych. Każdy z naszych oznaczników dostępny jest także w alternatywnym wykonaniu bezhalogenowym. Stosowanie materiałów nie zawierających halogenów jest szczególnie istotne w obiektach użyteczności publicznej, gdzie możliwości ewakuacji ludzi są z natury ograniczone. Znasz obiekt "Złote Tarasy" w Warszawie? Dostarczyliśmy tam oznaczniki na wszystkie przewody instalacji teletechnicznych !

Opisy kabli niskoprądowych

Przewody i kable instalacji słaboprądowych znakowane są najczęściej markerami, mocowanymi przy użyciu jednej lub dwóch zaciskowych opasek kablowych o dowolnej długości. Korzyścią płynącą z takiego rozwiązania, jest brak konieczności dopasowywania wielkości tabliczki opisowej do średnicy kabla. Jest to zależne tylko od długości użytej opaski kablowej. Opisy mogą być zbudowane z pojedynczych oznaczników jednoznakowych, wydrukowane przez Ciebie na miejscu drukarką Partex lub zamówione w naszej firmie. Oferujemy wykonanie standardowe lub bezpieczne bezhalogenowe.


Opisy kamer przemysłowych

Kamery przemysłowe systemów dozoru można zidentyfikować etykietami piankowymi. Nadają sie one zarówno do zastosowań wewnętrznych jak i zewnętrznych. Etykieta jest elastyczna i posiada bardzo mocny klej. Może być mocowana na powierzchniach zaokrąglonych, co jest kluczowe przy oklejaniu kamer kopułkowych oraz 360°.


Opisy skrzynek i szafek

Jako tabliczki znamionowe lub opisy skrzynek systemów: sygnalizacji pożaru, telewizji dozoru, kontroli dostępu czy ewakuacji, doskonale sprawdzą sie etykiety piankowe lub tabliczki grawerowane. Etykiety te mają grubość 0,8 mm, dzięki czemu idealnie przylegają do powierzchni obłych lub nierównych, takich jak np. drzwiczki czy płyty malowane proszkowo.


Opisy tablic i aparatury modułowej

Do prostych opisów aparatury modułowej, czyli bezpieczników, wyłączników różnicowo-prądowych itp. użyj etykiety samoprzylepnej z przenośnej drukarki Partex. Jeżeli opis tablicy ma zawierać większą ilość danych, a co się z tym wiąże ma być wykonany w pionie, potrzebna będzie etykieta piankowa o większej wysokości i szerokości dopasowanej do wielokrotności modułu. Równie dobrze sprawdzi się tabliczka grawerowana.


Opisy pojedynczych przewodów

Proste oznaczenia żył wewnątrz szafek można wykonać przy użyciu oznaczników jednoznakowych, czyli gotowych elementów, które układamy w dowolny opis. Oferujemy dwa rodzaje oznaczników pojedynczych: do przedziewania przed podłączeniem przewodu oraz do montażu poprzez wciśnięcie lub zatrzaśnięcie na przewodzie już podłączonym. Kilka rozmiarów z każdego typu pokrywa bardzo szeroki zakres średnic. Oznaczniki te dostępne są także w bezpiecznym wykonaniu bezhalogenowym.


Opisy gniazdek

Gniazdka elektryczne oraz ethernetowe zidentyfikujesz poliestrową etykietą samoprzylepną lub etykietą piankową wydrukowaną na drukarce termotransferowej. Jeżeli takowej nie posiadasz, możesz użyć gotowych szablonów A4, ponacinanych na moduły o różnych rozmiarach, do zadruku na zwykłej drukarce biurowej.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pozostanie na witrynie, oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Dowiedz się więcej
Zapisz się do newslettera!
Zgarnij prezent 🎁