Trasy kablowe

Kable biegnące w trasach kablowych mogą być spinane ze sobą oraz mocowane do koryt przy użyciu opasek stalowych, opasek stalowych powlekanych lub dedykowanych opasek plastikowych. Solidne mocowanie jest szczególnie istotne w przypadku układania kabli pionowo w korytach. Do opisania trasy można użyć tabliczek lub kolorowych etykiet z wyraźnym opisem.

Mocowanie kabli w korytach kablowych

Kable zasilające i sterownicze mocujemy w trasach kablowych przy użyciu specjalnych opasek, które zaczepiamy w otworach koryt. Wytrzymałość na rozciąganie takiej opaski to 55 kg. Jeżeli potrzebujesz bardziej pewnego rozwiązania, masa kabli jest większa lub mocujesz je w trasach biegnących pionowo, użyj opasek stalowych z mocnym zamkiem kulowym. Te opaski wykonane są z kwasoodpornej stali nierdzewnej AISI 316 L, odpornej na ogień, UV, sól oraz korozję. Ich minimalna wytrzymałość na rozciąganie to nawet 1335 N. Dodatkowo mogą być powleczone warstwą poliestru w kolorze czarnym lub czerwonym dla rozróżnienia obwodów. Zewnętrzna warstwa poliestru oraz łagodnie zaokrąglone brzegi chronią kabel przed uszkodzeniem.


Spinanie przewodów i kabli w trasach kablowych

Przewody oraz kable biegnące w trasach kablowych można spinać ze sobą w dwojaki sposób: na stałe, przy użyciu jednorazowych opasek zaciskowych wykonanych z tworzywa albo metalu lub za pomocą opasek otwieralnych: metalowych, plastikowych lub rzepowych. Drugi sposób umożliwi w przyszłości dołożenie dodatkowych przewodów, na wypadek rozbudowy sieci. Dodatkowym atutem opasek rzepowych jest delikatny materiał, z którego są wykonane. Miękki i elastyczny rzep nie uszkodzi izolacji lekkich przewodów, jak np. UTP. Ciężkie przewody energetyczne zepniesz opaskami stalowymi otwieralnymi lub z zamkiem kulowym.


Identyfikacja koryt kablowych

Trasy kablowe mocowane są przeważnie pod sufitem, aby nie kolidowały z przestrzenią biurową lub produkcyjną. Czytelne opisy, widoczne nawet z kilkunastu metrów, mogą zostać trwale wygrawerowane w różnokolorowym laminacie lub wydrukowane na samoprzylepnej etykiecie piankowej. Oba te rozwiązania możesz wykonać na miejscu za pomocą drukarki lub grawerki Partex. Jeżeli nie masz czasu lub odpowiedniego sprzętu do produkcji trwałych etykiet zdaj się na nasze doświadczenie - zamów je z gotowym opisem według Twojego zestawienia.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pozostanie na witrynie, oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Dowiedz się więcej
Zapisz się do newslettera!
Zgarnij prezent 🎁