Trasy kablowe

Trasy kablowe

Kable biegnące w trasach kablowych mogą być spinane ze sobą oraz mocowane do koryt przy użyciu opasek stalowych, opasek stalowych powlekanych lub dedykowanych opasek plastikowych. Solidne mocowanie jest szczególnie istotne w przypadku układania kabli pionowo w korytach. Do opisania trasy można użyć tabliczek lub kolorowych etykiet z wyraźnym opisem.

Mocowanie kabli w korytach kablowych

Kable zasilające i sterownicze mocujemy w trasach kablowych przy użyciu specjalnych opasek, które zaczepiamy w otworach koryt. Wytrzymałość na rozciąganie takiej opaski to 55 kg. Jeżeli potrzebujesz bardziej pewnego rozwiązania, masa kabli jest większa lub mocujesz je w trasach biegnących pionowo, użyj opasek stalowych z mocnym zamkiem kulowym. Te opaski wykonane są z kwasoodpornej stali nierdzewnej AISI 316 L, odpornej na ogień, UV, sól oraz korozję. Ich minimalna wytrzymałość na rozciąganie to nawet 1335 N. Dodatkowo mogą być powleczone warstwą poliestru w kolorze czarnym lub czerwonym dla rozróżnienia obwodów. Zewnętrzna warstwa poliestru oraz łagodnie zaokrąglone brzegi chronią kabel przed uszkodzeniem.


Spinanie przewodów i kabli w trasach kablowych

Przewody oraz kable biegnące w trasach kablowych można spinać ze sobą w dwojaki sposób: na stałe, przy użyciu jednorazowych opasek zaciskowych wykonanych z tworzywa albo metalu lub za pomocą opasek otwieralnych: metalowych, plastikowych lub rzepowych. Drugi sposób umożliwi w przyszłości dołożenie dodatkowych przewodów, na wypadek rozbudowy sieci. Dodatkowym atutem opasek rzepowych jest delikatny materiał, z którego są wykonane. Miękki i elastyczny rzep nie uszkodzi izolacji lekkich przewodów, jak np. UTP. Ciężkie przewody energetyczne zepniesz opaskami stalowymi otwieralnymi lub z zamkiem kulowym.


Identyfikacja koryt kablowych

Trasy kablowe mocowane są przeważnie pod sufitem, aby nie kolidowały z przestrzenią biurową lub produkcyjną. Czytelne opisy, widoczne nawet z kilkunastu metrów, mogą zostać trwale wygrawerowane w różnokolorowym laminacie lub wydrukowane na samoprzylepnej etykiecie piankowej. Oba te rozwiązania możesz wykonać na miejscu za pomocą drukarki lub grawerki Partex. Jeżeli nie masz czasu lub odpowiedniego sprzętu do produkcji trwałych etykiet zdaj się na nasze doświadczenie - zamów je z gotowym opisem według Twojego zestawienia.

W przemyśle istotne jest odpowiednie prowadzenie instalacji, dlatego warto zastosować systemy dostosowane do wymagań zakładów. Wśród wielu rozwiązań osprzętu kablowego, popularne są trasy kablowe z korytkami i akcesoriami do mocowania. W tym celu warto, jest przyjrzeć się dokładnie możliwościom mocowania tras kablowych. Partex Marking Systems oferuje sprawdzone, wysokiej jakości rozwiązania, zapewniając bezpieczne i efektywne prowadzenie kabli w pomieszczeniach przemysłowych. Tutaj znajdziesz wiele modeli elastycznych opasek, idealnych do spinania kabli i przewodów elektrycznych. Ponadto w ofercie sklepu znajdują się także tabliczki identyfikacyjne wykonane z laminatu dwuwarstwowego, które pozwalają na dokładne oznaczenie każdej instalacji. Dzięki nim utrzymanie porządku i bezpieczeństwa w instalacjach w Twojej firmie osiągnie nowy poziom.

Partex Marking Systems - lider w mocowaniu i oznaczaniu tras kablowych

W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór produktów do mocowania tras kablowych. Trasy kablowe są kluczowym elementem w zapewnieniu nie tylko bezpieczeństwa i porządku, ale również efektywnego i niezawodnego funkcjonowania całej sieci kablowej. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie systemu mocowania kabli.

W naszym asortymencie znajdziesz opaski służące do mocowania korytek kablowych, które zostały wykonane z różnych materiałów, takich jak tworzywo sztuczne czy metal, dzięki czemu można dopasować je do konkretnych warunków i wymagań zakładu przemysłowego. Oferujemy także szeroki wybór akcesoriów do mocowania tras kablowych, w tym elastyczne opaski, które pozwalają na pewne i efektywne spinanie kabli w korytkach. Dzięki temu unikniesz chaosu i nieuporządkowanych przewodów, co ułatwi konserwację i serwisowanie instalacji.

Nasze opaski dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach, co umożliwia mocowanie korytek kablowych oraz dopasowanie do specyficznych potrzeb każdego projektu. Wykorzystanie opasek na rzep lub odpinanych umożliwia szybkie i wygodne mocowanie przewodów, co przyspiesza proces instalacji i montażu. Ponadto opaski wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia ich trwałość i odporność na uszkodzenia, nawet w trudnych warunkach przemysłowych.

Oznaczanie tras kablowych

Jednym z najważniejszych aspektów w prowadzeniu instalacji kablowych jest odpowiednie oznaczenie tras, aby zapewnić czytelność i bezpieczeństwo. W tym celu oferujemy różne produkty do oznaczania tras kablowych, takie jak tabliczki wykonane z laminatu dwuwarstwowego, etykiety samoprzylepne, posiadają błyszczącą powłokę lub samoprzylepne, bezhalogenowe etykiety z matową powłoką. Dzięki nim możliwe jest jasne i czytelne oznaczenie każdej trasy kablowej, co ułatwia zarządzanie siecią oraz lokalizację ewentualnych usterek.

Nasze rozwiązania do mocowania i oznaczania tras kablowych są cenione przez profesjonalistów z różnych branż przemysłowych. Zapewniamy, że nasze produkty są nie tylko wysokiej jakości, ale również spełniają wszystkie wymogi i standardy bezpieczeństwa. Dbamy o każdy detal, aby dostarczyć naszym klientom najlepsze, sprawdzone rozwiązania.

Partex Marking Systems jest liderem w branży oznakowania przemysłowego. Nasza oferta obejmuje szeroki wybór produktów, które sprostają nawet najbardziej wymagającym potrzebom. Dzięki naszym rozwiązaniom, zarządzanie i utrzymanie instalacji kablowych staje się prostsze, a cała sieć staje się bardziej wydajna i niezawodna.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pozostanie na witrynie, oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Dowiedz się więcej
Zapisz się do newslettera!
Zgarnij prezent 🎁