Przemysł

Przemysł

Zajmujemy się dostarczaniem akcesoriów znakujących instalacje przemysłowe oraz bardzo wytrzymałych produktów mocujących przewody, dzięki czemu praca w przedsiębiorstwie może przebiegać w sposób sprawny oraz bardzo bezpieczny. Przemysł to obszar gospodarki, w którym odpowiednia organizacja jest niezwykle istotna, dlatego zajmujemy się również tworzeniem oznakowań kabli do rozdzielnic budowlanych. Odpowiednia identyfikacja pozwala na sprawne zarządzanie energią elektryczną w przedsiębiorstwie, a ponadto na szybkie znalezienie przyczyny usterki.
Identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna ma kluczowy wpływ na poziom bezpieczeństwa w każdej gałęzi przemysłu. Dotyczy to urządzeń, instalacji oraz pomieszczeń. Każdy plac budowy, fabryka czy hala muszą być oznakowane w sposób trwały, czytelny i zrozumiały, za pomocą identyfikatorów dedykowanych do poszczególnych zadań. Powyższe funkcje doskonale spełniają zamawiane u nas przez klientów tabliczki z laminatów, aluminium, czy stali. Tabliczki grawerowane lub z nadrukiem UV. Kompleksowym i dogodnym rozwiązaniem może być urządzenie grawerujące, które sprawdzi się zarówno przy planowanej produkcji jak i w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach.

Poznaj rozwiązania

Znakowanie instalacji przemysłowych

Systemy elektryczne, teletechniczne czy przeciwpożarowe stosowane w instalacjach przemysłowych powinny odznaczać się trwałością, precyzją i bezpieczeństwem.

Partex może pochwalić się dużą gamą produktów w zakresie technik mocowania oraz oznakowania kablowego w każdej dziedzinie przemysłu.

Wyróżnić można tu szeroką gamę opasek i oznaczników kablowych, jak też ustandaryzowane gotowe tabliczki i plomby zabezpieczające.

Ważnym aspektem jest możliwość wyboru wariantu, z jakiego materiału mają być wykonane produkty, np. z tworzywa sztucznego czy ze stali nierdzewnej.

Poznaj rozwiązania

Rozdzielnice budowlane

Rozdzielnica BUP to element instalacji elektrycznej przeznaczony do rozdziału energii. Składa się z przyrządów rozdzielczych, zabezpieczeniowych, pomiarowych, sterowniczych i sygnalizacyjnych wraz z elementami przewodowymi, izolacyjnymi i wsporczymi. Podstawą jej funkcjonalności i użyteczności jest właściwe oznakowanie wszystkich elementów. Trwałe i czytelne opisy oraz markery dostosowane swoją budową i materiałem do poszczególnych części składowych to gwarancja bezpieczeństwa i szansa na szybką naprawę w razie awarii. Systemy znakowania Partex zapewniają kompleksową identyfikację wszystkich elementów rozdzielnic.

Poznaj rozwiązania

Maszyny

Sercem każdego obiektu produkcyjnego są maszyny, które mogą pracować w bardzo wymagających środowiskach. Właściwości naszych oznaczników pozwalają na bezpieczne ich stosowanie w zależności od występujących warunków. System znakowania z kwasoodpornej stali nierdzewnej AISI 316L, sprawdzi się w ekstremalnie wysokich temperaturach, podobnie jak stalowe i aluminiowe tabliczki identyfikacyjne. Dla instalacji hydraulicznych rekomendujemy elastyczne opaski, odporne na smary i oleje. Do opisania obwodów sterowania idealne będą z kolei markery posiadające dodatkowe zabezpieczenie w postaci „kieszeni na opis”. Szeroka oferta opasek zaciskowych pozwala na wybór najbardziej optymalny spośród najbardziej wyśrubowanych kryteriów.

Poznaj rozwiązania

Produkty wykrywalne

Niektóre gałęzie przemysłu są szczególnie wymagające, obwarowane bardzo restrykcyjnymi przepisami i podlegające ciągłym kontrolom, ze względu na ich bezpośredni wpływ na nasze życie i zdrowie. Należą do nich branża spożywcza, farmaceutyczna, a także weterynaryjna. Tu na liniach produkcyjnych i w laboratoriach wymagana jest specyficzna grupa oznaczników czy elementów mocujących. Muszą to być produkty łatwo wykrywalne przez różnego rodzaju detektory oraz odporne na wysokie temperatury i środki czyszczące. Firma Partex posiada kompleksowy system znakowania i mocowań, spełniający powyższe kryteria. Oznaczniki, opaski zaciskowe, tabliczki znamionowe i szyldy ze stali nierdzewnej, a także opaski z opiłkami metalu zagwarantują bezpieczny przebieg procesów produkcyjnych.

Poznaj rozwiązania
Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pozostanie na witrynie, oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Dowiedz się więcej
Zapisz się do newslettera!
Zgarnij prezent 🎁