Rozdzielnice budowlane

Rozdzielnice budowlane

Rozdzielnica BUP to element instalacji elektrycznej przeznaczony do rozdziału energii. Składa się z przyrządów rozdzielczych, zabezpieczeniowych, pomiarowych, sterowniczych i sygnalizacyjnych wraz z elementami przewodowymi, izolacyjnymi i wsporczymi. Podstawą jej funkcjonalności i użyteczności jest właściwe oznakowanie wszystkich elementów. Trwałe i czytelne opisy oraz markery dostosowane swoją budową i materiałem do poszczególnych części składowych to gwarancja bezpieczeństwa i szansa na szybką naprawę w razie awarii. Systemy znakowania Partex zapewniają kompleksową identyfikację wszystkich elementów rozdzielnic.

Znakowanie przewodów

Niezliczona ilość cienkich przewodów w znacznej mierze wypełnia każdą rozdzielnicę elektryczną, zatem szybka i bezbłędna identyfikacja każdego z nich ma niepodważalne znaczenie. Idealnym rozwiązaniem dla opisania przewodów są unikalne oznaczniki jednoznakowe. Cechuje je szeroki zakres średnic, czytelny nadruk i charakterystyczna budowa, pozwalająca utrzymać znacznik na swoim miejscu. Spektrum dostępnych liter i znaków, a także umowna kolorystyka wyczerpuje możliwości komponowania dowolnych opisów.


Znakowanie aparatury modułowej

Istotnym elementem wyposażenia rozdzielnic jest aparatura modułowa. Partex posiada specjalną serię produktów dedykowaną do tego typu rozwiązań. Są to bardzo trwałe, samoprzylepne etykiety do zadruku termotransferowego. Etykiety są dostępne w różnych rozmiarach i trzech kolorach (żółte, białe i srebrne), doskonale trzymają się na różnych powierzchniach. Są świetnym rozwiązaniem dla elektryka amatora, który chce osobiście opisać rozdzielnice we własnym domu i jeszcze lepszym dla profesjonalistów, którym proponujemy rozwiązanie systemowe, z drukarką i innowacyjnym oprogramowaniem.


Etykiety znamionowe

Sercem każdej rozdzielnicy są prawidłowo opisane przewody i specjalistyczna aparatura, jednak nie może tam zabraknąć informacji o wykonawcy rozdzielnicy i o roku jej powstania. Powinny się tam znaleźć emblematy wymaganych certyfikatów, dane teleadresowe oraz inne użyteczne informacje. To wszystko można zawrzeć na odpowiednio dobranej poliestrowej etykiecie. Jest to mocna, bardzo trwała etykieta, odporna na smary i oleje.


Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pozostanie na witrynie, oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Dowiedz się więcej
Zapisz się do newslettera!
Zgarnij prezent 🎁