Fotowoltaika

Dynamiczny rozwój "zielonej energii" pociągnął za sobą konieczność wyodrębnienia produktów, które będą w stanie sprostać ciągłemu oddziaływaniu słońca, wody oraz dużych amplitud temperatur. Jesteśmy producentem kompleksowych rozwiązań do identyfikacji całych farm fotowoltaicznych. Nasze produkty dedykowane dla tej branży to: UV-odporne oznaczniki przewodów i kabli fotowoltaicznych, oznaczenia inwerterów PV pracujących na zewnątrz, etykiety samoprzylepne odporne na wysoką i niską temperaturę, wykorzystywane do identyfikacji i inwentaryzacji paneli fotowoltaicznych, mocne opaski zaciskowe do łączenia kabli odporne na warunki atmosferyczne oraz końcówki zaciskowe do przewodów PV.

Oznaczniki na inwertery PV

Falowniki wykonane są w stopniu ochrony IP65, oznacza to że są przystosowane do pracy "pod gołym niebem". Sprawdzonym produktem do ich opisania są elastyczne etykiety piankowe o grubości 0,8 mm. Powierzchnia inwertera nie jest idealnie płaska, dlatego materiał tabliczki nie może być zbyt sztywny. Nadruk termotransferowy gwarantuje trwałość i czytelność opisu przez bardzo długi okres czasu. Na etykiecie może znaleźć się numer urządzenia, dowolna grafika np. logo inwestora, kod EAN lub QR.


Praska zaciskowa do konektorów solarnych

W naszej ofercie narzędzi odnajdziesz specjalną praskę zaciskową dedykowaną do złącz solarnych. Praska posiada mechanizm zapadkowy i służy do zaciskania złącz konektorów solarnych MC3 i MC4 dla przewodów o przekroju 2.5 - 6.0 mm².


Oznaczniki na przewody do systemów solarnych

Budowa instalacji fotowoltaicznej to inwestycja długoterminowa, zakładana żywotność określana jest średnio na 25 lat. Opis kabli spinających ze sobą panele PV powinien być odporny na promieniowanie ultrafioletowe, pleśń, wodę i starzenie się materiału, z którego jest wykonany. Jeżeli nie posiadasz drukarki oznaczników, możesz zamówić u nas oznaczniki z gotowym nadrukiem, wykonanym w technologii UV-LED. Takie oznaczniki będą czytelne przez wiele lat.


Etykiety samoprzylepne odporne na wysoką temperaturę

Teoretyczne graniczne wartości temperatury dla paneli słonecznych mogą zawierać się w przedziale od -70°C do 120°C. Etykiety Partex służące do oznakowania paneli solarnych, naklejane na ich wewnętrznej stronie, wytrzymują nawet 150°C. Dowolny opis możesz wykonać na miejscu naszą termotransferową drukarką lub zlecić nam przygotowanie gotowych etykiet.


Mocowanie przewodów solarnych

Przewody prowadzone z modułów PV powinny być spięte aby nie uległy uszkodzeniu, co mogłoby doprowadzić do zwarcia, a w konsekwencji do uszkodzenia instalacji. Poznaj idealne rozwiązanie dla aplikacji, gdzie nie ma możliwości wykonania otworu montażowego lub z uwagi na wysoką temperaturę, nie jest możliwe zastosowanie elementu samoprzylepnego. Uchwyt doskonale nadaje się do spinania przewodów przy panelach fotowoltaicznych oraz wszędzie tam, gdzie nie można zastosować klasycznych rozwiązań.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pozostanie na witrynie, oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Dowiedz się więcej
Zapisz się do newslettera!
Zgarnij prezent 🎁