Identyfikacja kabli sterowniczych i AKPiA

Posiadamy bogate doświadczenie oraz referencje z zakresu znakowania aparatury kontrolno-pomiarowej w obiektach przemysłowych, elektrowniach i elektrociepłowniach oraz hutach. Rozwiązania Partex w tym zakresie to: oznaczniki KKS, opisy zaworów, sterowników, czujników i innych urządzeń pomiarowych czy oznaczniki kabli sterowniczych.

Oznaczniki na kable sterownicze i zasilające

Na opis kabli sterowniczych może składać się: - numer kabla według systemu KKS - typ kabla oraz jego przekrój - numer urządzenia docelowego, również według KKS Każde z naszych rozwiązań dostępne jest w kilku rozmiarach, co pozwala na wprowadzenie dodatkowych linii tekstu. Można w nich zawrzeć informacje dodatkowe, jak rok ułożenia kabla, nazwę inwestora itp. Proponowane materiały oznacznika to: - PVC (nadruk termotransferowy) - ZEREX - materiał bezhalogenowy (nadruk jw) - kwasoodporna stal nierdzewna AISI 316L (wyraźne tłoczenie)


Opisy aparatury kontrolno-pomiarowej

Dedykowanymi rozwiązaniami do oznakowania oraz inwentaryzacji aparatury w obiektach elektroenergetycznych są samoprzylepne etykiety poliestrowe lub piankowe oraz tabliczki grawerowane w stali lub tworzywie, które można przykleić, zawiesić przy użyciu łańcuszka lub zamocować do rury wykorzystujac specjalny uchwyt. Opis może zawierać znaki literowo-cyfrowe, wygenerowany kod kreskowy lub kod QR.


Znakowanie kabli w systemie KKS

KKS (Kraftwerk – Kennzeichen - System) to system kodowania i zapisywania danych. Powstał on w odpowiedzi na rosnącą złożoność systemów oraz bardzo dużą ilość podzespołów, urządzeń, instalacji oraz układów technologicznych występujących w elektrowniach i elektrociepłowniach. Przyjęcie jednolitego systemu oznaczeń pozwala na efektywne zarządzanie i przetwarzanie danych o wszystkich urządzeniach i kablach pracujących na danym obiekcie. Numer KKS może być wytłoczony w oznaczniku stalowym, lub wydrukowany na tabliczce z tworzywa sztucznego. Alternatywną formą prezentacji danych jest kod QR, mieszczący dużą ilość dodatkowych informacji.


Znakowanie szaf i skrzynek w systemie KKS

Powierzchnia szaf malowanych proszkowo jest nierówna, dlatego też etykieta przyklejana na taką chropowatą strukturę musi mieć odpowiednią grupość i mocny klej. Tabliczkę można dodatkowo przynitować lub przykręcić, co zapewni trwałe zespojenie z drzwiami szafy. Opis możemy wygrawerować dla Ciebie w UV-odpornym laminacie dwuwarstwowym, aluminium anodowanym lub stali nierdzewnej. Jeżeli chcesz sam wyprodukować takie opisy, możesz to zrobić na grawerce Partex lub skorzystać z etykiet piankowych i drukarki termotransferowej.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pozostanie na witrynie, oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Dowiedz się więcej
Zapisz się do newslettera!
Zgarnij prezent 🎁