Automotive

Automotive

Branża automotive to obszar, w którym niezawodne i sprawne działanie jest kluczowe, dlatego dostarczane akcesoria spełniają wszelkie normy jakości. Identyfikacja wiązek kablowych pozwala na zorganizowanie całego systemu przewodów w taki sposób, aby nagła usterka mogła zostać w bardzo szybki sposób naprawiona. Znakujemy nie tylko kable, ale również węże hydrauliczne.

Znakowanie węży hydraulicznych

Maszyny i urządzenia wykorzystują obecnie niezliczoną ilość hydrauliki siłowej a w tym także i węży, które występują w wielu typach i rozmiarach. Aby przyspieszyć ich wymianę w przypadku uszkodzenia, stosuje się odpowiednią identyfikację. Musi być ona trwała i odporna na ewentualne wycieki oleju hydraulicznego. W naszej ofercie znajdziesz dedykowane rozwiązania do takich zastosowań. Możesz wybrać pomiędzy oznacznikami drukowanymi lub systemem oznaczników jednoznakowych.


Identyfikacja wiązek kablowych

W wiązkach kablowych ważna jest zarówno poszczególna żyła jak i cały komplet, który musi trafić w odpowiednie miejsce podłączenia. Integratorzy automatyki przemyslowej często korzystają z uslug podwykonawców np. w zakresie produkcji wiązek kablowych. Partex posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z producentami i prefabrykatorami dostarczając im np. koszulki termokurczliwe lub systemy oznaczeń mocowane na większe średnice kabli za pomocą opaski zaciskowej.


Ochrona i prowadzenie przewodów

W wielu miejscach kable i przewody narażone są na uszkodzenia mechaniczne lub wysoką temperaturę. Aby zapobiegać takim uszkodzeniom stosuje się odpowiednie materiały ochronne. Dostępne są one w kilku wersjach w zależności od przeznaczenia. Najbardziej popularne to elastyczne oploty ochronne, które nasuwa się na całą wiązkę. Partex oferuje ochronę kabli w zakresie od 2 do nawet 75 mm średnicy.


Mocowanie kabli i przewodów

Właściwa identyfikacja przewodów to jedno. Rownie ważne jest też właściwe prowadzenie kabli. Do tego celu wykorzystuje się szereg uchwytów i specjalistycznych mocowań. Bogata oferta Partex umożliwia dobranie właściwego rozwiązania w zależności od potrzeby klienta.


Identyfikacja wizualna

Obsługa maszyn często wiąże się z niebezpieczeństwem dla operatorów. Stąd każde miejsce, które może stanowić potencjalne zagrożenie musi być bezwględnie oznaczone znakami informującymi o np. ruchomych elementach. Tabliczki Partex z nadrukiem UV-LED dają bardzo wyraźną, kolorową informację dla osób przebywających w pobliżu urządzeń.


Obróbka przewodów i kabli

Żaden elektryk czy elekroautomatyk nie jest w stanie wykonywać skutecznie swojej pracy bez wykorzystania właściwych narzędzi. Każdy z nich ma przy sobie podręczny zestaw walizkowy, w którym niezbędne są np. praski do zaciskania końcówek kablowych, ucinaczki do kabli oraz same końcówki. Partex oferuje klientom podręczne zestawy złożone z końcówek oraz odpowiednio dobranej praski.

Oznaczanie przewodów hydraulicznych w sektorze automotive jest wyzwaniem, które wymaga precyzyjnej identyfikacji oraz standaryzacji. Odpowiednie oznakowanie tych przewodów stanowi klucz do sprawnego funkcjonowania całości systemu. W przemyśle motoryzacyjnym, gdzie każdy detal ma znaczenie, precyzyjność jest nieoceniona. Oznaczenia przewodów hydraulicznych automotive ułatwiają nie tylko serwisowanie i konserwację, ale także montaż i produkcję. Właściwie opisane przewody pozwalają na zrozumienie układu hydraulicznego oraz zidentyfikowanie poszczególnych składników, co jest nieocenione w sytuacjach awaryjnych czy podczas bieżącej eksploatacji.

Oznakowanie przewodów hydraulicznych a optymalizacja procesów serwisowych

Oznakowanie przewodów hydraulicznych w sektorze automotive to kluczowa kwestia w optymalizacji procesów serwisowych. Precyzyjne identyfikowanie tych elementów pozwala na szybsze i bardziej efektywne wykonanie niezbędnych napraw lub konserwacji. Wyraźne oznaczenia, zapewniające łatwą rozpoznawalność, skracają czas poszukiwania konkretnych składników systemu hydraulicznego, co przekłada się na mniejsze koszty serwisu i krótszy czas przestoju pojazdu. Ponadto profesjonalne oznakowanie eliminuje ryzyko błędów wynikających z niepoprawnej identyfikacji komponentów, co ma bezpośredni wpływ na niezawodność i trwałość całego systemu. Czytelne, trwałe i odporne na warunki eksploatacyjne oznaczenia to aspekt, który nie powinien być pomijany podczas projektowania i montażu systemów hydraulicznych w przemyśle motoryzacyjnym. Oznakowanie to narzędzie, które ułatwia komunikację i zrozumienie złożonych układów hydraulicznych, przyczyniając się do zwiększenia wydajności procesów serwisowych.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pozostanie na witrynie, oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Dowiedz się więcej
Zapisz się do newslettera!
Zgarnij prezent 🎁