Statki i Offshore

Przemysł morski charakteryzuje się bardzo trudnymi i zmiennymi warunkami pogodowymi, w których musi sprawdzić się wiele urządzeń takich jak np. statki. Offshore jako przemysł morski także zmaga się z ciężkim środowiskiem. Powyższe dotyczą również technologii znakowania, które muszą pozostać trwałe i niezawodne niezależnie od panujących warunków w przestrzeni offshore. Partex posiada w swojej bogatej ofercie produkty wykonane ze stali nierdzewnej, odpornej na ekstremalne warunki zewnętrzne oraz trwałe oznaczenia z nadrukiem UV, które sprawdzą się na statkach czy platformach wiertniczych. W ofercie naszych produktów dostępne są oznaczniki, które umożliwiają łatwą i czytelną identyfikację takich elementów jak rurociągi, kable zewnętrzne, pokłady, instalacje wewnętrzne czy panele sterownicze.

Kable i rury zewnętrzne

Konstrukcje i instalacje w branży offshore wymagają serwisowania i modernizacji zwykle na czynnych rurociągach. Trwałe i czytelne oznakowanie rur zewnętrznych odgrywa zatem kluczową rolę w minimalizacji czasu realizacji działań. Wytłaczane oznaczniki i tabliczki ze stali nierdzewnej to niezawodny system znakowania kabli, komponentów i rur zewnętrznych do stosowania w bardzo trudnych warunkach, dzięki odporności na kwasy i korozję, zgodnie z normą AISI 316L i DIN 17440. Specjalnie wykonane otwory umożliwiają łatwy montaż stalowymi opaskami kablowymi lub wkrętem/nitem.


Instalacje wewnętrzne

Niewidoczne dla wszystkich serce statku to bardzo rozbudowana sieć połączeń elektrycznych. Przy takiej ilości przewodów i kabli, bez właściwej identyfikacji nie byłybo możliwe skuteczne i szybkie usuwanie awarii bądź przeprowadzanie modernizacji urządzeń elektrycznych. Partex dysponuje rozwiązaniami, które sprawdzają się przy budowie nowych instalacji - jak np. oznaczniki o profilu zamkniętym - oraz wykorzystywane są przy zmianach i modernizacjach - oznaczniki o profilu otwartym. Statek jest konstrukcją, w której możliwość szybkiej ewakuacji ludzi jest z natury ograniczona. Niezwykle istotne jest zatem używanie atestowanych oznaczników bezhalogenowych, które w przypadku pożaru nie będą wydzielać trujących oparów.


Rurociągi

Jednoznaczne i prawidłowe oznakowanie rurociągów pozwala na bezbłędne i szybkie zlokalizowanie przyczyny nieprawidłowego działania instalacji i sprawne usunięcie awarii. Zgodnie z zaleceniami polskich i europejskich norm rurociągi powinno oznaczać się kolorem identyfikującym rodzaj przenoszonego czynnika oraz strzałką kierunkową wskazującą kierunek przepływu substancji. Tabliczki grawerowane z wysokiej jakości stali nierdzewnej odpornej na promieniowanie UV można umieścić na rurze za pomocą stalowych uchwytów oraz opasek z tworzywa lub opasek metalowych.


Piktogramy

Zarówno dla pasażerów jak i dla obsługi statek to ogromny labirynt korytarzy i pomieszczeń, po których bez właściwej i zrozumiałej komunikacji wizualnej trudno byłoby się poruszać. Tabliczki z nadrukiem UV-LED mogą być wykonane na laminacie, aluminium lub stali nierdzewnej co sprawia, że Partex może dostarczyć tabliczki z przeznaczeniem w każde miejsce na statku, zarówno do wewnątrz jak i na pokład zewnętrzny.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pozostanie na witrynie, oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Dowiedz się więcej
Zapisz się do newslettera!
Zgarnij prezent 🎁