Maszyny

Sercem każdego obiektu produkcyjnego są maszyny, które mogą pracować w bardzo wymagających środowiskach. Właściwości naszych oznaczników pozwalają na bezpieczne ich stosowanie w zależności od występujących warunków. System znakowania z kwasoodpornej stali nierdzewnej AISI 316L, sprawdzi się w ekstremalnie wysokich temperaturach, podobnie jak stalowe i aluminiowe tabliczki identyfikacyjne. Dla instalacji hydraulicznych rekomendujemy elastyczne opaski, odporne na smary i oleje. Do opisania obwodów sterowania idealne będą z kolei markery posiadające dodatkowe zabezpieczenie w postaci „kieszeni na opis”. Szeroka oferta opasek zaciskowych pozwala na wybór najbardziej optymalny spośród najbardziej wyśrubowanych kryteriów.

Hydraulika

Każda maszyna przemysłowa jest wyposażona w instalację hydrauliczną, która to musi być precyzyjnie i trwale opisana. Środowisko pracy węży hydraulicznych jest specyficzne i bardzo wymagające. To przede wszystkim olej hydrauliczny i wysokie temperatury, zatem oznaczniki rekomendowane do instalacji hydraulicznych to kompleksowy system ze stali nierdzewnej AISI 316L oraz elastyczne oznaczniki z tworzywa sztucznego, których niezaprzeczalną zaletą jest spora powierzchnia do zadruku.


Obwody sterowania

Obecnie każde urządzenie automatyczne wymaga sterowania. Szybka i precyzyjna identyfikacja to podstawa. W przypadku awarii czy usterki identyfikacja właściwego obwodu nie zajmie wiele czasu. Opisy w maszynach przemysłowych nie powinny być narażone na bezpośrednią styczność ze środowiskiem pracy dlatego też doskonałym rozwiązaniem są w tym przypadku oznaczniki z kieszenią na etykietę. Oznaczniki doskonale leżą na kablach a ich opis jest dodatkowo zabezpieczony. W przypadku kablowego oznacznika z kieszenią dodatkową zaletą jest montaż, prosty i szybki, a sam oznacznik może być zainstalowany w dowolnym momencie lub podmieniony na inny.


Mocowanie kabli i rur

Im większe maszyny, im bardzie rozbudowane i zaawansowane technologicznie, tym więcej kabli, przewodów i rur. Dla prawidłowego i niezawodnego funkcjonowania maszyn konieczny jest porządek, trwałość i niezawodność instalacji. Wszystkie rury i kable muszą być odpowiednio zabezpieczone. Trwałość instalacji zapewnią mocne, stalowe opaski zaciskowe, które dzięki powlekanej powierzchni nie uszkodzą żadnego z sąsiadujących elementów. Przy nieco mniejszym obciążeniu świetnie sprawdzą się również opaski z tworzywa. Doskonałym uzupełnieniem systemu mocowania kabli i rur za pomocą opasek są stalowe uchwyty montażowe z otworami na śruby.


Tabliczki i etykiety

Każda maszyna przemysłowa musi być zaopatrzona w tabliczkę znamionową. Wymagają tego liczne dyrektywy, regulacje i rozporządzenia. Tabliczka musi pomieścić określone dane: podstawowe, rozszerzone, czasami QR-kod. Tabliczki stalowe oraz aluminiowe przeznaczone są m.in. do takich właśnie zadań. Są trwałe, czytelne, odporne na czynniki zewnętrzne (temperaturę, gazy, oleje), mają różne możliwości przymocowania. Na ich powierzchni można zawrzeć dane wszelkiego rodzaju: alfanumeryczne kody, grafikę, tabele. Intuicyjna platforma zamówień Partex umożliwia zaprojektowanie, zamówienie i dostarczenie tabliczek nawet w 24h.


Pneumatyka

Zaawansowane technologicznie maszyny przemysłowe są naszpikowane różnego rodzaju układami: mechanicznymi, automatycznymi, hydraulicznymi i pneumatycznymi. Również dla tych ostatnich mamy dedykowane sposoby znakowania. Na kable i przewody pneumatyczne doskonale nadaje się bezhalogenowy, samogasnący profil dopasowany do ich standardowych średnic, spełniający wymogi normy UL94-V0. Te same kryteria spełnia oznacznik z kieszenią, który jest montowany za pomocą opaski, nie ogranicza go więc średnica kabla. Może być tez montowany lub podmieniany w dowolnym momencie.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pozostanie na witrynie, oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Dowiedz się więcej
Zapisz się do newslettera!
Zgarnij prezent 🎁