Znakowanie instalacji przemysłowych

Znakowanie instalacji przemysłowych

Systemy elektryczne, teletechniczne czy przeciwpożarowe stosowane w instalacjach przemysłowych powinny odznaczać się trwałością, precyzją i bezpieczeństwem.

Partex może pochwalić się dużą gamą produktów w zakresie technik mocowania oraz oznakowania kablowego w każdej dziedzinie przemysłu.

Wyróżnić można tu szeroką gamę opasek i oznaczników kablowych, jak też ustandaryzowane gotowe tabliczki i plomby zabezpieczające.

Ważnym aspektem jest możliwość wyboru wariantu, z jakiego materiału mają być wykonane produkty, np. z tworzywa sztucznego czy ze stali nierdzewnej.

Instalacje pożarowe

Specjalistyczne identyfikatory oraz stalowe opaski zaciskowe są nieodzownym elementem przy tworzeniu wszelkiego rodzaju instalacji przeciwpożarowych, takich jak instalacje pompowe, zraszaczowe, mgłowe i gazowe. Odporne na ekstremalne temperatury opaski ze stali nierdzewnej oraz tłoczone oznaczniki stalowe to te elementy instalacji przeciwpożarowych, które gwarantują ich niezawodność. Niezniszczalne i czytelne opisanie instalacji, pozwoli na właściwe ich użycie w razie potrzeby. Przy dużych projektach, zaawansowanych technologicznie systemach i zabezpieczeniach nie bez znaczenia jest również kolor czerwony, który pozwoli szybko zidentyfikować i odróżnić instalację przeciwpożarową od innych.


Produkty dla tras kablowych

Trasy kablowe to kolejne zagadnienie, w które idealnie wpisuję się nasza oferta opasek zaciskowych. W zależności od wielkości trasy, ilości i grubości kabli, umiejscowienia trasy, możesz dobrać odpowiednie zaciski. Nasze opaski pomogą utrzymać wiązki kabli na właściwym miejscu. Opaski mogą być wykonane z bezhalogenowego tworzywa, ze stali nierdzewnej lub z delikatnego materiału typu „rzep”. Za ich pomocą możesz spiąć wiązki kabli na stałe, stosując mocne opaski jednorazowego użytku lub możesz użyć opasek otwieralnych, co pozwoli na dodawanie kolejnych kabli do wiązki w przyszłości. Kryteriów, według których dobierzesz odpowiedni produkt jest wiele: szeroki zakres rozmiarów, materiałów, różne warianty kolorystyczne, różna struktura opasek.


Instalacje elektryczne i teletechniczne

Aby zapewnić czytelność i funkcjonalność danej instalacji oraz prawidłowo zidentyfikować wszystkie umieszczone w niej kable, rekomendujemy użycie do ich opisu elastycznego oznacznika, który pomieści wszystkie niezbędne informacje, zarówno w postaci tekstu, kodu cyfrowego czy też QR kodu, a jednocześnie nie zajmie dużo miejsca, a wręcz ułoży się na kablach. Kolejny polecany identyfikator to profil montowany na specjalnym uchwycie za pomocą opasek kablowych. Zaletą oznacznika jest jego dobra jakość, trwały i czytelny nadruk termotransferowy oraz szybki i wygodny montaż, bez względu na średnicę kabla czy nawet całej wiązki.


Znakowanie i plombowanie instalacji teletechnicznych

Instalacje teletechniczne to różnego rodzaju systemy: ostrzegawcze, monitorujące, kontroli dostępu itp. Ich niezawodność w dużej mierze jest uzależniona od regularnego serwisowania, a także ograniczenia możliwości dokonywania zmian przez osoby nieuprawnione lub niekompetentne. Odpowiednio zaprojektowana i wykonana tabliczka znamionowa poinformuje o aktualności przeprowadzonych badań oraz przypomni o terminie kolejnego serwisu. W naszej ofercie funkcje te spełniają m.in. okrągłe tabliczki ze stali, które mogą być zamontowane za pomocą łańcuszków kulkowych lub różnych opasek. Wąskie opaski nylonowe mogą również stanowić rodzaj plomby, zabezpieczającej przed niepożądaną ingerencją.


Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pozostanie na witrynie, oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Dowiedz się więcej
Zapisz się do newslettera!
Zgarnij prezent 🎁